Jak wybrać odpowiednią kołdrę?
Dobierz odpowiednią kołdrę do pory roku i temperatury w Twojej sypialni. Zbyt ciepła kołdra sprzyja przegrzewaniu ciała i nadmiernemu poceniu się podczas snu oraz wpływa niekorzystnie na Twoje samopoczucie.
W naszej ofercie znajdziesz kołdry syntetyczne o różnej skali ciepłoty (od
do 




):
• ultra lekka – bardzo lekka kołdra idealna na upalne lato 
• letnia – lekka kołdra na lato 

• całoroczna – kołdra do użytku całorocznego w pomieszczeniach klimatyzowanych latem i dobrze ogrzewanych zimą 

• zimowa – ciepła, puszysta kołdra na zimę 


• duo – bardzo ciepła kołdra na zimę – dwie odrębnie przepikowane z tkaniną warstwy wypełnienia obszyte jedną lamówką; utworzona w ten sposób wewnątrz komora powietrzna, stanowi dodatkową warstwę termoizolacyjną zapobiegającą utracie ciepła 




• 4 pory roku – zestaw dwóch kołder spiętych napami (kołdra ultralekka + kołdra całoroczna); razem tworzą bardzo ciepłą kołdrę zimową; konstrukcja umożliwia użytkowanie dwóch kołder łącznie, bądź każdej z nich oddzielnie, w zależności od sezonu lub indywidualnych potrzeb klienta 





W ofercie kołder puchowych występują dwie wersje:
• letnia – z odpowiednio mniejszą wagą wypełnienia, przeszyta w małe kratki (obie warstwy tkaniny łączą się ze sobą) – pozwala miłośnikom pościeli z wypełnieniem naturalnym cieszyć się kołdrą puchową, nawet w ciepłą, letnią noc,
• zimowa – w konstrukcji kasetowej, z wszytą wewnątrz, między górną a dolną warstwę tkaniny, taśmą tworzącą pionowe ścianki. Każda kaseta napełniana jest oddzielnie taką samą ilością wypełnia. Zapewnia to równomierne rozłożenie puchu na całej powierzchni kołdry, zapobiega jego migracji i eliminuje tzw. „zimne pola” zapewniając wyjątkowo wysoką ciepłotę.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar kołdry?
- Wybierz odpowiednią długość – dobrym wyborem będzie kołdra co najmniej 20cm dłuższa niż Twój wzrost
- W sytuacji, gdy każdy z Was preferuje mieć swoją kołdrę optymalnym rozmiarem będzie 140×200 lub maksymalnie 160×200 cm. Zakup dwóch kołder o większym rozmiarze może spowodować mniejszy komfort Twojego snu, gdyż kołdry zabiorą Wam wolną przestrzeń.
Jak wybrać odpowiednią poduszkę?
Wybierz odpowiedni rozmiar poduszki.
Klienci często dopasowują rozmiar poduszki pod poszewki jakie posiadają lub pod szerokość materaca. Czy to dobrze? Tak, ale należy pamiętać, że najlepsza poduszka to taka, na której najwygodniej nam się śpi – czyli nie odczuwamy po przebudzeniu bólu w okolicy szyi i karku czy bólu całego kręgosłupa. Jeśli natomiast bóle się pojawiają to należy zastanowić się nad jej zmianą. Idealna poduszka powinna zapewnić podparcie kręgosłupa w naturalnej, swobodnej pozycji. Powinna zapewnić podparcie, nie dla ramion i obręczy barkowej ale dla głowy oraz szyi. Zatem przy wyborze rozmiaru poduszki zaufaj swojemu ciału, które wie najlepiej, co jest dla niego dobre.
Nasze sugestie:
- Jeśli lubisz lub powinieneś spać wyżej albo masz szeroki materac to optymalna będzie poduszka o rozmiarze 70×80 lub 50×80
- Jeśli wolisz bardziej płaskie podparcie, nie potrzebujesz aż takiej powierzchni do spania, zalecamy rozmiar 50×70 lub 50×60
Wybierz odpowiedni rodzaj poduszki
- standard – tkanina + wypełnienie
- pikowana – dla wzmocnienia poduszki tkanina została przepikowana z cienką warstwą włókniny
- pikowana z suwakiem – dla wzmocnienia poduszki tkanina została przepikowana z cienką warstwą włókniny, a dla komfortu użytkowania dodaliśmy do niej zamek błyskawiczny umożliwiający regulację wagi wypełnienia (jeżeli lubisz spać nisko, możesz wyjąć część wypełnienia).

Jaki materiał poszycia wybrać?
- pokrycie bawełniane – wykonywane z naturalnej tkaniny poszycie cechuje się doskonałą przewiewnością, a idealnie gładka powierzchnia tkaniny przyjemnie otula ciało śpiącego. Nasze produkty wykonane są z odpowiednio gęsto tkanej bawełny, co zapobiega migracji włókien stanowiących wypełnienie. Tkanina jest bezpieczna, bo bez zawartości syntetycznych barwników.
- pokrycie bawełniano-bambusowe – jest niezwykle jedwabiste i przyjemne w dotyku oraz posiada właściwości antystatyczne
- pokrycie z bawełny organicznej bio – posiada certyfikat GOTS Global Organic Textile Standard. Standard GOTS gwarantuje, że certyfikowane wyroby zostały wyprodukowane z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw pracowników a w procesie produkcji użyto tylko i wyłącznie nietoksyczne i biodegradowalne dodatki zatwierdzone przez instytut.
- pokrycie polycotton (bawełniano-poliestrowe) – naturalne właściwości bawełny wzmocnione włóknami poliestrowymi. Połączenie włókien bawełnianych i poliestrowych sprawia, że tkanina jest miła i delikatna w dotyku a przy tym niezwykle trwała.
- pokrycie z mikrowłókien – niezwykle miękka i lekka, oddychająca tkanina z delikatnych mikrowłókien zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, odpowiednia nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. W ofercie posiadamy również mikrofazę dodatkiem włókna węglowego. Dzięki włóknom węglowym zawartym w strukturze tkaniny, dochodzi do zjawiska jonizacji – zgromadzone przez cały dzień w organizmie ładunki elektrostatyczne są rozładowywane, co zmniejsza napięcie mięśni, bezsenność i stres.

Jak się dobrze wyspać?

- Wstawaj każdego ranka o tej samej godzinie. Twój organizm posiada wewnętrzny 24-godzinny zegar, który kontroluje Twój dobowy rytm. Staraj się wstawać o tej samej godzinie, a jakość Twojego snu znacznie się poprawi dając Ci więcej energii i zmniejszając zapotrzebowanie na sen.
- Pozwól sobie na drzemkę w ciągu dnia. Każde stworzenie w królestwie zwierząt ucina sobie od kilku do kilkunastu drzemek w ciągu dnia. Spanie wyłącznie raz w ciągu 24godzin, z punktu widzenia natury, jest anormalne.
- Zmień nawyki żywieniowe:
- Zadbaj o odpowiednie środowisko snu:
- Pozwól sobie na spokojny sen – odciąż swój umysł, aby mógł się wyciszyć. Późnym popołudniem lub wieczorem, spisz wszystkie zadania, z jakimi planujesz zmierzyć się następnego dnia. Przelewając te myśli na papier zwalniasz umysł z konieczności pamiętania o drobnych sprawach i analizowania problemów czekających cię po przebudzeniu.
- Dobry wpływ na jakość snu ma również medytacja, która pozwala wyciszyć negatywne emocje i tym samym obniża poziom stresu
Jak się ułożyć do snu?

Jak dbać oraz prać swoje kołdry i poduszki?

Rzadko się zdarza, aby coś było tak intensywnie użytkowane jak kołdra i poduszka – od 7 do 9 godzin na dobę przez 365 dni w roku.
Nie oczekuj, że będą one żyły wiecznie jednak abyś mógł jak najdłużej cieszyć się nimi pamiętaj:
- stosuj powłoczki ochronne,
- regularnie wietrz kołdrę i poduszkę (co najmniej raz w tygodniu),
- regularnie roztrzepuj wypełnienie poduszki (najlepiej codziennie),
- nie siadaj i nie kładź się na kołdrze – pozbawia ją to puszystości, nie przechowuj jej także w zbyt ciasnym pojemniku
- pranie w niskiej temperaturze przedłuża żywotność kołdry i poduszki, jest bardziej ekologiczne i ekonomiczne,
- wymień swoją poduszkę na nową po 3 latach użytkowania w warunkach domowych,
- wymień swoją kołdrę na nową po 5 latach użytkowania w warunkach domowych
Jeżeli dokonałeś zakupu kołdry lub poduszki z wypełnieniem puchowym:
- po rozpakowaniu kołdry, rozłóż ją na równej powierzchni i pozwól jej „odpocząć” przez ok. 30 minut, puch jako surowiec naturalny bardzo łatwo pozwala się skompresować i równie łatwo powraca do swojej pierwotnej sprężystości i puszystości,
- poduszkę puchową możesz uprać w pralce automatycznej, ale koniecznie pamiętaj, aby razem z nią włożyć do bębna dwie piłeczki do tenisa ziemnego. Będą one uderzały o poduszkę w cyklu prania, co pozwoli zapobiec zbiciu się puchu. Tak samo postępuj przy praniu kołdry puchowej, choć jej rozmiar prawdopodobnie uniemożliwi pranie w pralce domowej (możesz skorzystać z usług pralni samoobsługowej, gdzie znajdziesz pralki automatyczne o wsadzie 10 kg i wyższym).
- do prania stosuj 1/3 zalecanej ilości środka piorącego; wybierz program do tkanin delikatnych,
- pranie w niskiej temperaturze przedłuża żywotność kołdry i poduszki, jest bardziej ekologiczne i ekonomiczne,
- najlepiej prać produkty na najwyższych obrotach
- poduszkę puchową możesz uprać w pralce automatycznej, ale koniecznie pamiętaj, aby razem z nią włożyć do bębna dwie piłeczki do tenisa ziemnego. Będą one uderzały o poduszkę w cyklu prania, co pozwoli zapobiec zbiciu się puchu.
- Tak samo postępuj przy praniu kołdry puchowej, choć jej rozmiar prawdopodobnie uniemożliwi pranie w pralce domowej (możesz skorzystać z usług pralni samoobsługowej, gdzie znajdziesz pralki automatyczne o wsadzie 10 kg i wyższym).
W przypadku kołder i poduszek bardzo ważne jest ich suszenie. Aby produkty nabrały miękkości i puszystości muszą one zostać dokładnie wysuszone. Suszenie kołdry jak i poduszki może odbywać się na dwa sposoby:
- tradycyjne w stanie rozwieszonym w ciepły i wietrzny dzień lub w odpowiednim pomieszczeniu pralni / suszarni
- suszenie w suszarce bębnowej w obniżonej temperaturze
Produkty puchowe zalecamy suszyć w suszarce bębnowej lub jeśli nie posiadamy takiej w domu, skorzystać z usług profesjonalnej pralni.
Przestrzegając tych zasad będziesz długo cieszył się naszymi produktami.
Czy prać nowe kołdry i poduszki?
Nasze produkty staramy się wykonywać w bardzo surowym reżimie produkcyjnym gdzie duży nacisk kładziemy nie tylko na czystość użytych surowców ale też na higieniczne warunki ich produkcji oraz pakowania.

Czy nasze produkty posiadają certyfikaty?
Tak, nasze produkty posiadają certyfikaty.
- Certyfikat wg Standard 100 by Oeko-Tex w najbardziej restrykcyjnej klasie I co oznacza, że są bezpieczne dla niemowląt i dzieci do lat 3
- Certyfikat V-Label potwierdzający, że na żadnym etapie pozyskania, produkcji i przetwarzania produktu nie użyto ani nie zastosowano składników i substancji pochodzenia zwierzęcego

Jaka jest różnica między kołdrą całoroczną a 4 pory roku?
- kołdra całoroczna – oczywiście sprawdzi się do użytku całorocznego w pomieszczeniach klimatyzowanych latem i dobrze ogrzewanych zimą. Jednak najlepiej sprawdza się jesienią i wiosną, kiedy nie jest ani za ciepło ani za zimno,
- kołdra 4 pory roku – składa się z DWÓCH kołder, ultralekkiej oraz całorocznej, spiętych ze sobą napami. Konstrukcja kołdry sprawia, że można ją użytkować przez cały rok. Ultralekka jest idealnym rozwiązaniem na upalne lato, całoroczna wiosną i jesienią, natomiast spięte razem cudownie ogrzeją nas zimą.
Spanie razem czy osobno?
