FILLBALL

Tysiące kłębuszków

Jako wiodący producent i dostawca włóknin tapicerskich i innych wypełnień meblowych w 2006 roku rozszerzyliśmy swoją ofertę o granulat silikonowany.

W pełni zautomatyzowany proces produkcji pozwala na samodzielne zmiany parametrów granulatu, co daje nam możliwość dostosowania jego właściwości do specyfiki produktu finalnego.

Fillball produkowany jest na bazie starannie wyselekcjonowanego, innowacyjnego włókna poliestrowego z apreturą silikonową. Każde pojedyncze włókienko jest spiralnie skręcone i na całej swej długości ma wydrążony kanalik zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza i sprężystość.

Specjalny, trójwymiarowy skręt zwiększa przestrzenność i daje niezwykłą siłę wypełnienia przy niskiej wadze wsadu.

Cienkie włókienka, uformowane w małe kłębuszki o średnicy ok.5mm, posiadają niezwykłe właściwości użytkowe, porównywalne do naturalnego puchu.

Wypełnienie doskonale sprawdza się także w poduchach meblowych, podłokietnikach i innych miękkich elementach mebli tapicerowanych.

Fillball polecamy do mieszanek z pianką poliuretanową, pierzem oraz wypełnieniem Fossflakes® – naszą innowacyjną propozycją do zastosowań pościelowych i meblowych.

Produkty wypełnione granulatem Fillball mogą być często prane w temperaturze 60°C i suszone mechanicznie. Pozwala to zachować higieniczną czystość i świeżość produktów nie pozbawiając ich wysokich walorów użytkowych. Wypełnienie długo zachowuje puszystość i sprężystość.
W naszej ofercie znajdą Państwo również kulkę trudnopalną Fillball FR.

Jesteśmy dostawcą granulatu FILLBALL dla największych producentów pościeli i mebli tapicerowanych w Polsce. Nasz granulat zdobywa także uznanie za granicą.

Zaopatrujemy renomowanych producentów materacy i mebli tapicerowanych. Powiedz nam o swoich potrzebach a my postaramy się im sprostać. Skantaktuj się z nami.