WŁÓKNINY

Zaawansowana technologia i wyjątkowy komfort

Istotną gałęzią w działalności POLDAUN jest produkcja włóknin poliestrowych.

Wytwarzane są one ze 100% udziałem włókien poliestrowych metodą suchego sklejania tzw. termobondingu. Sklejanie to uzyskuje się poprzez termiczne oddziaływanie na włókna bicomponentowe, w których nadtapiająca się otoczka tworzy trwałe powiązanie między włóknami. Powstałe w ten sposób wiązania gwarantują dużą trwałość, wytrzymałość i równomierność połączeń.

Produkty otrzymane tą technologią charakteryzują się dużą puszystością, odbojnością i jednorodnością sklejeń w całej objętości.

Specjalistyczne wyposażenie hal produkcyjnych sprawia, iż możemy oferować szeroką gamę włóknin dostosowując się do różnorodnych wymagań naszych Klientów. W pełni zautomatyzowany proces produkcji włóknin jest sterowany i nadzorowany przez system komputerowy. Został on zaprojektowany tak, by umożliwiał maksymalną elastyczność produkcji, zmiany wielu parametrów wyrobu, w tym także użytych surowców.


Oferujemy włókniny:

  • w różnych szerokościach – do 4 m,
  • cięte na pasy,
  • w różnych gramaturach – od 60 g/m2
  • wykonane z różnego rodzaju włókien poliestrowych,
  • o różnej sztywności i sprężystości.
 

Wszystkie włókniny na bazie włókien typu solid możemy wykonać również w formie perforowanych formatek dostosowanych do wymagań Klienta.

W naszej ofercie dostępna jest:

Nasze włókniny mają zastosowanie w kołdrach, narzutach, śpiworach, meblach tapicerowanych, odzieży ocieplanej, materacach oraz artykułach dziecięcych.

Zaopatrujemy renomowanych producentów materacy i mebli tapicerowanych. Powiedz nam o swoich potrzebach a my postaramy się im sprostać. Skantaktuj się z nami.