IW 00018_GREEN

Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX ® jest najbardziej rozpoznawalnym na świecie znakiem bezpieczeństwa artykułów tekstylnych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. 

Jesteśmy pierwszą w Polsce firmą, która otrzymała Certyfikat V-Label na nasze kołdry i poduszki z kolekcji Bamboo. Certyfikat Vegan gwarantuje, że na żadnym etapie produkcji i przetwarzania nie użyto ani nie zastosowano składników i substancji pochodzenia zwierzęcego. V-Label to międzynarodowy symbol służący do znakowania produktów i usług dedykowanych dla wegan i wegetarian. Obecność znaku na opakowaniu, umożliwia łatwe zidentyfikowanie określonego artykułu jako produktu wyprodukowanego bez użycia składników pochodzenia zwierzęcego.

vegan
pzh

Atest PZH potwierdza zgodność wyrobu z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Określa produkt, który przy właściwym użytkowaniu nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzkiego zdrowia i środowiska naturalnego. Zanim dany prodykt uzyska atest jest bardzo dokładnie i szczegółowo badany pod kątem składu chemicznego, jakości i właściwości mechanicznych oraz podlega wielu testom i analizom. Po otrzymaniu wyniku pozytywnego we wszystkich etapach sprawdzających produkt zyskuje atest PZH.

Nasz granulat poliestrowy FILLBALL FR przeszedł pozytywnie testy na niepalność zgodnie z normą BS 5852: Part 2: 1982 w instytucie Intertek.

intertek

Włóknina poliestrowa termozgrzewalna niesilikonowana przeszła pozytywnie testy w Instytucie FIRA International Limited na zgodność z normą BS 5852: Part 2: 1982 (Ignition source 2) as modified by Schedule 2 Part 1 of the Furniture & Furnishings (Fire) (Safety) Regulations 1988 (As Amended).

Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX ® w klasie I na nasze włókniny oraz granulat poliestrowy potwierdza, że nasze produkty spełniają najbardziej restrykcyjne wymogi. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.