FILLBALL

Tysiące kłębuszków

Jako wiodący producent i dostawca włóknin tapicerskich i innych wypełnień meblowych w 2006 roku rozszerzyliśmy swoją ofertę o granulat silikonowany.

W pełni zautomatyzowany proces produkcji pozwala na samodzielne zmiany parametrów granulatu, co daje nam możliwość dostosowania jego właściwości do specyfiki produktu finalnego.

FILLBALL produkowany jest na bazie starannie wyselekcjonowanego, innowacyjnego włókna poliestrowego z apreturą silikonową. Każde pojedyncze włókienko jest spiralnie skręcone i na całej swej długości ma wydrążony kanalik zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza i sprężystość.

Specjalny, trójwymiarowy skręt zwiększa przestrzenność i daje niezwykłą siłę wypełnienia przy niskiej wadze wsadu.

Cienkie włókienka, uformowane w małe kłębuszki o średnicy ok.5mm, posiadają niezwykłe właściwości użytkowe, porównywalne do naturalnego puchu.

Wypełnienie doskonale sprawdza się także w poduchach meblowych, podłokietnikach i innych miękkich elementach mebli tapicerowanych.

FILLBALL polecany jest do mieszanek z pianką poliuretanową, pierzem oraz wypełnieniem FOSSFILL® – naszą najnowszą propozycją do zastosowań pościelowych i meblowych.

Produkty wypełnione granulatem FILLBALL mogą być często prane w temperaturze 60°C i suszone mechanicznie. Pozwala to zachować higieniczną czystość i świeżość produktów nie pozbawiając ich wysokich walorów użytkowych. Wypełnienie długo zachowuje puszystość i sprężystość.

W naszej ofercie znajdą Państwo również kulkę trudnopalną FILLBALL FR.

Jesteśmy dostawcą granulatu FILLBALL dla największych producentów pościeli i mebli tapicerowanych w Polsce. Nasz granulat zdobywa także uznanie za granicą.

WŁÓKNINY

Zaawansowana technologia i wyjątkowy komfort

Istotną gałęzią w działalności POLDAUN jest produkcja włóknin poliestrowych w formie.

Wytwarzane są one ze 100% udziałem włókien poliestrowych metodą suchego sklejania tzw. termobondingu. Sklejanie to uzyskuje się poprzez termiczne oddziaływanie na włókna bicomponentowe, w których nadtapiająca się otoczka tworzy trwałe powiązanie między włóknami. Powstałe w ten sposób wiązania gwarantują dużą trwałość, wytrzymałość i równomierność połączeń.

Produkty otrzymane tą technologią charakteryzują się dużą puszystością, odbojnością i jednorodnością sklejeń w całej objętości.

Specjalistyczne wyposażenie hal produkcyjnych sprawia, iż możemy oferować szeroką gamę włóknin dostosowując się do różnorodnych wymagań naszych klientów. W pełni zautomatyzowany proces produkcji włóknin jest sterowany i nadzorowany przez system komputerowy. Został on zaprojektowany tak, by umożliwiał maksymalną elastyczność produkcji, zmiany wielu parametrów wyrobu, w tym także użytych surowców.


Oferujemy włókniny:

  • w różnych szerokościach – od 16 cm do 4 m,
  • w różnych gramaturach – od 100 g/m2  ,
  • wykonane z różnego rodzaju włókien poliestrowych,
  • o różnej sztywności i sprężystości.
 

Wszystkie włókniny na bazie włókien typu solid możemy wykonać również w formie preferowanych formatek dostosowanych do wymagań klienta. ​

 

W naszej ofercie dostępna jest:

Nasze włókniny mają zastosowanie w kołdrach, narzutach, śpiworach, meblach tapicerowanych, odzieży ocieplanej, materacach oraz artykułach dziecięcych.

Dbając o wysoką jakość produktów, aby nasze włókniny mogły spełniać najbardziej restrykcyjne wymagania humanoekologiczne dotyczące produktów dla dzieci, używamy wyłącznie nowych surowców i w cyklu produkcyjnym nie stosujemy domieszek z włóknin będących pozostałościami tapicerskimi.

Zaopatrujemy renomowanych producentów materacy i mebli tapicerowanych. Powiedz nam o swoich potrzebach a my postaramy się im sprostać. Skantaktuj się z nami.